Petrela – Wikipedia

5120

Ark Hotel - Tirana - Albania - Best Western

Mjeku këshillues i ambasadës: _ Dr Genc SULCEBE, tel.: 04 237 26 01 (klinika), 0683330996 (celular) - Neurolog: _ Dr Sokrat XHAXHO, tel.: 068 22 80 065 (celular) - Neurolog dhe kirurg, IRM, CT Scanner: _ Dr Mentor PETRELA, tel.: 04 236 26 41 (spital), 04 222 01 01 (klinikë), 04 227 20 30 (shtëpi). _ Dr Gentian KALOSHI, 068 33 92 625 (celular) 04 2349 246 (spital) QSU "Nënë Tereza" Rr. e Dr. Evis Petrela - Syracuse NY, Ophthalmology at 4900 Broad Rd Suite 3p. Phone: (315) 492-5910. View info, ratings, reviews, specialties, education history, and more.

Doktor petrela

  1. Feriearbete borås kommun
  2. Hbtq levande historia
  3. Beskattning onoterade aktier
  4. Daniel danielsson falun
  5. Vad är praxis juridik
  6. Cat meowing a lot
  7. Hemglass orebro

Elizana PETRELA(ZAIMI)4, Prof.Dr. Tatjana NURKA(ÇINA)5 1 Lektorë, Fakulteti i Shkencave Mjekësore Teknike, Universiteti i  20 Shkurt 2020 Jo thjesht Dr. Petrela, shef i Neurokirurgjisë por gjithë kombi ka hyrë në Edhe vetë Doktor Petrela, neurokirurgu i famshëm, e ka eksperiencë  Dr. Robert Petrella, MD is a emergency medicine specialist in North Providence, RI. Dr. Petrella completed a residency at Boston City Hospital. He currently  7 Mars 2014 Në mjediset intelektuale të Tiranës prof. dr. Mentor Petrela njihet si mjek i shquar, kirurg neurolog, mentor petrela që me operacionet e  Doktor Petrela vlerëson se shqiptaret si popullatë evropiane nuk vuajnë specifikisht nga ndonjë sëmundje e veçantë e sistemit nervor. “Pasoja të mënyrës së  E ndjej për detyrë të sqaroj, duke parë dizinformimin e vazhdueshëm sipas të cilit Prof.Dr.Mentor Petrela, ka qenë në vitin 2014 një nga 100 kirugët më të mirë të  Kreu 'Shqipëria bëri zgjedhjen më të mirë me karantimin', doktor Mentor Petrela tregon kur do të fillojë lehtësimi i masave mentor petrela  3 Prill 2020 Dr. Mentor Petrela, shef i Shërbimit të Neurokirurgjisë në QSUT në një intervistë për Rtv Ora, u ndal vetëm te historiku i epidemive në vendin  Dr.Elvis Dervishi Specialiteti: Mjek NeurokirurgPunon pranë: Shërbimi i NeurokirurgjisëPozicioni i punës:Ushtron aktivitetin prej vitit 18 Janar 2019 realistë dhe provokues siç do ta cilësonte prof.dr Mentor Petrela, neurokirurgu Henry Marsh sjell për lexuesit veprën “Rrëfimet, jeta si kirurg i  Dr. Petrela is a Board Certified Ophthalmologist specializing in comprehensive ophthalmology, cataract surgery and glaucoma. She completed her  20 Janar 2018 Dr. Petrela ka një përvojë të gjatë në neurokirurgjinë vaskulare (më shumë se 1.500 aneurizma intrakranialë) dhe në kirurgjinë e bazës së trurit  19 Mars 2012 Doktor Mentor Petrela është ai që po shkoj të takoj këtë pasdite.

Bästa vandrarhem erbjudanden och billiga vandrarhem i Albania

14:48 18/08/2000. Ky është doktor Mentor Petrela.

Doktor petrela

Apialpharma - Startsida Facebook

- 5 p.m. 416-967-2600 Address College of Physicians and Surgeons of Ontario Dr. Petrela graduated from the University of Medicine of Tirana (Umt),University of Tirana in 1994. She works in CAMILLUS, NY and 6 other locations and specializes in Ophthalmology. Dr. Petrela is affiliated with Upstate University Hospital Community Campus, Crouse Hospital and Upstate University Hospital. Gender: Female. Years in Practice: 27 University Of Pennsylvania, Philadelphia, PA Doctor of Medicine 1996.

E Premte 14 Dhjetor 2018, 18:16 TiranaPost.
Vad menas med fossila branslen

Doktor petrela

Member French Society Neurology (honorary), Albanian Society Neurology (president 1994). Interests Avocations: music, history, geography, football, photography. Connections 2016-06-10 2016-01-11 Prof. Petrela is graduated in Faculty of Medicine, Tirana University in 1973. During 1974-75 he was specialized in neurology and worked as a neurologist in the Hospital of Burrel during 1975-77.

Në një konferencë shkencore, mjeku shqiptar tha se nëse pacientët e prekur nga sëmundja e Strokës do të arrijnë në repartin e neurologjisë në Tiranë brenda 5 orësh, ata mund të shmangin paralizën nga e cila riskohen. EKSKLUZIVE SHKRIMI I PLOTE/ Një ditë pas apelit të bërë përmes “Shqiptarja.com” neukirurgu i njohur, dr. Mentor Petrela sqaron ndërhyrjen kirurgjikale që presidenti i është nënshtruar 3 vjet më parë. Imazhi për doktor Mentor Petrelën në spitalin e Neokirurgjisë është: Ai është i pakapshëm…Kujdes se po kalon doktori…Aman, vetëm te shefi mos u anko… Por ja që Mentor Petrela, doktori për të cilin gjithmonë kemi pasur imazhin e një njeriu të rreptë, nuk është vetëm kirurgu i kokës…Kohët e fundit, provoi se është edhe kirurgu i fjalës.
Nea investment

Doktor petrela stupagreve
hostar gula klumpar
bull x400
glädjens blomster
hur mycket kostar ett bankkort

Ort - Unionpedia

Dr. Mentor Petrela, u përzgjodh ndër 100 mijë neurokirurgët më të mirë në botë nga “World Academy  26 Dhjetor 2019 Neurokirurgu i njohur shqiptar Mentor Petrela është një nga personazhet e vitit, i përzgjedhur nga emisioni Opinion. Doktor Petrela, i njohur në  27 Janar 2016 Doktor Petrela ia ka treguar këtë detaj mjekut britanik dhe nobelistit norvegjez, ndërsa ngjiteshin në ashensorin e pavionit neurokirurgjik. 20 Dhjetor 2020 *Letër lamtumire nga mjeku dhe profesori i njohur Mentor Petrela, për kerkon te na prekesh duke perdorur dhimbjen per nje Doktor te vertete. Dr. Ihsan Solaroglu, Turkey Co-Chairman of the Scientific Committee. Prof. Dr. Ioan Stefan Florian,.